Adam Hofman: sytuacja z Tuskiem przypomina corridę

Redakcja
16.05.2017 10:58
Adam Hofman: sytuacja z Tuskiem przypomina corridę
fot. East News

- Pozycja Antoniego Macierewicza jest właściwie niekwestionowana - mówi w rozmowie z Konradem Piaseckim Adam Hofman. Były rzecznik PiS był Gościem Radia ZET we wtorek. Dawny polityk dodaje, że środowisko wokół ministra obrony jest "bardzo mocne".

Adam Hofman nie wyklucza, że konflikt z Antonim Macierewiczem skończyłby się w dłuższej perspektywie utratą władzy przez PiS. - Lepiej występujące różnice po prostu wyjaśnić - uważa były rzecznik.

Hofman odniósł się także do wezwania Donalda Tuska do prokuratury. Szef Rady Europejskiej ma być świadkiem w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Jego zdaniem sytuacja z Tuskiem przypomina hiszpańską corridę. - Wbija się piki aż wychodzi torreador i kończy dzieło - mówi Hofman. Zapewnia, że PiS ma takiego torreadora.

Hofman dodaje, że byłego szefa PO trzeba "albo trafić, albo go w ogóle nie ruszać". Określił Tuska mianem "zwierzęcia politycznego".

Hofman odniósł się także do głośnej sprawy, która de facto zakończyła jego karierę polityczną. Jego zdaniem „historia z Madrytem była marna, ale może czasem takie wydarzenia są potrzebne do dobrych zakończeń”. Były rzecznik miał też chwilę, aby opowiedzieć nieco o swojej nowej pasji.

- W biegach odnalazłem coś, czym zastąpiłem sobie politykę – adrenalinę, wyzwanie, osiąganie celów, mordercze przygotowanie. Bez tego byłoby mi trudno pozbyć się jej z organizmu - mówi. 

Hofman został zapytany także o pracę Witolda Waszczykowskiego. - Jak słucham czasami jego wypowiedzi, to sam się zastanawiam, o co mu chodzi – przyznaje były polityk.

Całą rozmowę Konrada Piaseckiego z Adamem Hofmanem znajdziesz tutaj. 

RadioZET.pl/KM