Zamknij

Adam Niedzielski podjął decyzję. Chodzi o tempo szczepień przeciw Covid-19

25.07.2021 15:53
Adam Niedzielski
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Adam Niedzielski odwiedzi w poniedziałek podkarpacką gminę Jeżowe, jedną z najsłabiej wyszczepionych w Polsce. Minister zdrowia spotka się m.in. z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia.

Szczepienia przeciw Covid-19 w Polsce mocno zwalniają. Jeżowe na Podkarpaciu jest na czwartym miejscu od końca wśród gmin pod względem zaszczepienia. Dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że w pełni zaszczepionych jest tam 1,8 tys. mieszkańców. Poziom zaszczepienia to zaledwie 17,8 procent. 

Jeżowe - jedna z najsłabiej wyszczepionych gmin w Polsce. Adam Niedzielski jedzie na Podkarpacie

Wizyta ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na Podkarpaciu ma dotyczyć problemu niskiego wyszczepienia mieszkańców gminy i możliwości zwiększenia zainteresowania szczepieniami – przekazał PAP rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. 

– Najważniejszym obecnie dla ministra zdrowia celem jest możliwie szybkie zwiększenie liczby zaszczepionych Polaków, by zapobiec wzrostowi transmisji wirusa w najbliższych dniach i tygodniach. Widzimy, że wzrost zakażeń już się realizuje. Gdzie będzie szczyt możliwej czwartej fali zależy tylko i wyłącznie od nas - od społeczeństwa i naszej odpowiedzialności za siebie i innych – powiedział rzecznik.

Andrusiewicz przekazał, że o godzinie 13.45 w Urzędzie Gminy Jeżowe odbędzie się konferencja prasowa ministra Niedzielskiego oraz wójta gminy Jeżowe Marka Stępaka.

Z zestawienia opublikowanego w niedzielę na stronach rządowych wynika, że w Polsce wykonano dotąd 33 739 742 szczepień przeciw Covid-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson jest 16 960 975 osób.

RadioZET.pl/PAP