Marszałek województwa mazowieckiego: siłowe próby zastraszania dziennikarzy nigdy się nie powiodły

Redakcja
01.12.2018 13:44
Marszałek województwa mazowieckiego: siłowe próby zastraszania dziennikarzy nigdy się nie powiodły

- Siłowe próby zastraszania dziennikarzy nigdy się nie powiodły - marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik tak skomentował wnioski NBP o usunięcia artykułów prasowych w związku z aferą wokół KNF.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Oczywiście, jeśli wprowadzimy taki "zamordyzm", że już nie będzie wolnej prasy w Polsce - na szczęście są jeszcze media społecznościowe – podkreślał w rozmowie z Łukaszem Konarskim Adam Struzik.

"Opanowuje się Trybunał Konstytucyjny, potem wymiar sprawiedliwości"

Zdaniem dzisiejszego Gościa Radia ZET, ci wszyscy, którzy liczą, że uda się zawładnąć mediami prywatnymi, będą zawiedzeni.  Z drugiej strony, jak zauważa marszałek Struzik, do dużej części społeczeństwa dociera tylko przekaz z mediów publicznych.

Zobacz także

- Tak kreowany obraz powoduje, że ponad 30 procent ludzi wierzy obecnej władzy i głosuje na nią - dodaje marszałek Struzik.

Zobacz także

Według Gościa Radia ZET, obecny scenariusz jest realizacją zapowiedzi poseł Krystyny Pawłowicz, że "po wakacjach wezmą się za media prywatne".

Zobacz także

- Jesteśmy tego świadkami. To niestety są cechy takiej pełzającej autokracji. która polega na tym, że opanowuje się najpierw wolne media, likwiduje się służbę cywilną, opanowuje się Trybunał Konstytucyjny, potem wymiar sprawiedliwości. Zostają tylko samorządy - dodał marszałek Struzik.

RadioZET/JZ