Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Marszałek województwa mazowieckiego: siłowe próby zastraszania dziennikarzy nigdy się nie powiodły

01.12.2018 13:44
xxx wiadomosci

- Siłowe próby zastraszania dziennikarzy nigdy się nie powiodły - marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik tak skomentował wnioski NBP o usunięcia artykułów prasowych w związku z aferą wokół KNF.

Marszałek województwa mazowieckiego: siłowe próby zastraszania dziennikarzy nigdy się nie powiodły fot. East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Oczywiście, jeśli wprowadzimy taki "zamordyzm", że już nie będzie wolnej prasy w Polsce - na szczęście są jeszcze media społecznościowe – podkreślał w rozmowie z Łukaszem Konarskim Adam Struzik.

"Opanowuje się Trybunał Konstytucyjny, potem wymiar sprawiedliwości"

Zdaniem dzisiejszego Gościa Radia ZET, ci wszyscy, którzy liczą, że uda się zawładnąć mediami prywatnymi, będą zawiedzeni.  Z drugiej strony, jak zauważa marszałek Struzik, do dużej części społeczeństwa dociera tylko przekaz z mediów publicznych.

- Tak kreowany obraz powoduje, że ponad 30 procent ludzi wierzy obecnej władzy i głosuje na nią - dodaje marszałek Struzik.

Według Gościa Radia ZET, obecny scenariusz jest realizacją zapowiedzi poseł Krystyny Pawłowicz, że "po wakacjach wezmą się za media prywatne".

- Jesteśmy tego świadkami. To niestety są cechy takiej pełzającej autokracji. która polega na tym, że opanowuje się najpierw wolne media, likwiduje się służbę cywilną, opanowuje się Trybunał Konstytucyjny, potem wymiar sprawiedliwości. Zostają tylko samorządy - dodał marszałek Struzik.

RadioZET/JZ

Oceń