Zamknij

Klarenbach w TVP Info: jakie życie , taka śmierć. Później przeprosił

Redakcja
20.01.2019 21:28
Klarenbach w TVP Info: jakie życie , taka śmierć. Później przeprosił
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East news

Do Wojciecha Cejrowskiego, który w skandaliczny sposób komentował żałobę po śp. Pawle Adamowiczu, w niedzielę rano dołączył prowadzący program „Woronicza 17” w TVP Info, Adrian Klarenbach. - Mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie, taka śmierć. Jaka śmierć, takie życie. Być może to jest odważna teza – perorował na antenie telewizji publicznej. Haniebna wypowiedź wywołała prawdziwą burzę. Dziennikarz w końcu przeprosił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Adrian Klarenbach na początku programu, który miał być poświęcony pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, przedstawił "odważną tezę”.

Zobacz także

- Mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie, taka śmierć. Jaka śmierć, takie życie. Być może to jest odważna teza – stwierdził.

Dziennikarz przeprosił

Słowa te odbiły się szerokim echem, między innymi na Twitterze. Internauci ostro krytykowali zachowali prowadzącego program, zarzucając mu między innymi brak przyzwoitości i profesjonalizmu.

Zobacz także

Dziennikarz jednak przemyślał swoje postępowanie i najpierw, za pośrednictwem Twittera, przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

Zobacz także

"Szanowni Państwo Najmocniej przepraszam Wszystkich tych ,którzy odczytali moje słowa jako haniebne - nie były one ani celowe ani intencyjne. Ś.P. żył szybko z ludźmi odszedł z ludźmi. To chciałem powiedzieć. Jeżeli źle dobrałem słowa, raz jeszcze przepraszam" – napisał.

W niedzielę wieczorem na antenie TVP Info Klarenbach  przeprosił po raz drugi.

RadioZET/natemat.pl/wprost.pl/TVP Info/JZ