Zamknij

Zandberg wstąpi do KO? W Radiu ZET składa propozycję Grzegorzowi Schetynie

Redakcja
05.01.2019 10:20
Zandberg wstąpi do KO? W Radiu ZET składa propozycję Grzegorzowi Schetynie
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

- Mam propozycję dla Grzegorza Schetyny. Zbudujmy wspólną listę, ale tylko w jednym celu: żeby wejść do parlamentu i zmienić ordynację na bardziej demokratyczną – mówi w Radiu ZET Adrian Zandberg. Tak współzałożyciel partii Razem odpowiada na propozycję dołączenia do wielkiego wyborczego bloku wokół PO.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według gościa Łukasza Konarskiego, obecna ordynacja wyborcza w Polsce jest problematyczna. - Gdybyśmy mieli w Polsce ordynację proporcjonalną, to już nigdy partia mająca 30 procent poparcia nie dostałaby pełni władzy w Sejmie i w Senacie. Nie mogłaby robić tego, co chce – uważa Zandberg.

Współzałożyciel partii Razem twierdzi, że jego propozycja dla przewodniczącego Platformy Obywatelskiej pozwoli ustalić, jakie są jego plany. - Jeśli Grzegorz Schetyna na serio jest antyPiSem i nie chce powtórki autorytarnych rządów Prawa i Sprawiedliwości czy innej skrajnie prawicowej formacji, to jest narzędzie pozwalające to zatrzymać – mówi w Radiu ZET dodając: „sprawdzam”.

Zandberg pyta jednocześnie Schetynę: „Czy chce on zatrzymać PiS i uniemożliwić to, żeby takie rządy jak PiS się powtórzyły, czy chce zastąpić PiS i zostać nowym Jarosławem Kaczyńskim?”. - Od miesięcy Schetyna odpowiada na tę propozycję wyniosłym milczeniem. Jeśli chodzi mu tylko o to, aby zostać nową wersją Kaczyńskiego, w imię jakich racji partia Razem ma popierać jego osobistą ambicję? – zastanawia się gość Łukasza Konarskiego.

Całość rozmowy Łukasza Konarskiego z Adrianem Zandbergim możesz przeczytać na radiozet.pl

RadioZET.pl/DG