Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zandberg wstąpi do KO? W Radiu ZET składa propozycję Grzegorzowi Schetynie

05.01.2019 10:20
xxx wiadomosci

- Mam propozycję dla Grzegorza Schetyny. Zbudujmy wspólną listę, ale tylko w jednym celu: żeby wejść do parlamentu i zmienić ordynację na bardziej demokratyczną – mówi w Radiu ZET Adrian Zandberg. Tak współzałożyciel partii Razem odpowiada na propozycję dołączenia do wielkiego wyborczego bloku wokół PO.

Zandberg wstąpi do KO? W Radiu ZET składa propozycję Grzegorzowi Schetynie fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według gościa Łukasza Konarskiego, obecna ordynacja wyborcza w Polsce jest problematyczna. - Gdybyśmy mieli w Polsce ordynację proporcjonalną, to już nigdy partia mająca 30 procent poparcia nie dostałaby pełni władzy w Sejmie i w Senacie. Nie mogłaby robić tego, co chce – uważa Zandberg.

Współzałożyciel partii Razem twierdzi, że jego propozycja dla przewodniczącego Platformy Obywatelskiej pozwoli ustalić, jakie są jego plany. - Jeśli Grzegorz Schetyna na serio jest antyPiSem i nie chce powtórki autorytarnych rządów Prawa i Sprawiedliwości czy innej skrajnie prawicowej formacji, to jest narzędzie pozwalające to zatrzymać – mówi w Radiu ZET dodając: „sprawdzam”.

Zandberg pyta jednocześnie Schetynę: „Czy chce on zatrzymać PiS i uniemożliwić to, żeby takie rządy jak PiS się powtórzyły, czy chce zastąpić PiS i zostać nowym Jarosławem Kaczyńskim?”. - Od miesięcy Schetyna odpowiada na tę propozycję wyniosłym milczeniem. Jeśli chodzi mu tylko o to, aby zostać nową wersją Kaczyńskiego, w imię jakich racji partia Razem ma popierać jego osobistą ambicję? – zastanawia się gość Łukasza Konarskiego.

Całość rozmowy Łukasza Konarskiego z Adrianem Zandbergim możesz przeczytać na radiozet.pl

RadioZET.pl/DG 

Oceń