Polska Fundacja Narodowa tłumaczy się z kampanii: w Polsce trwa proces dekolonizacji

Redakcja
08.09.2017 11:21
Polska Fundacja Narodowa tłumaczy się z kampanii: w Polsce trwa proces dekolonizacji
fot. PAP

Naszym celem jest kampania prawdy o stanie sądownictwa i rzetelnej informacji o tym, czego dotyczą zmiany w wymiarze sprawiedliwości - powiedział w piątek prezes zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Andrzej Jurkiewicz.

- Polska Fundacja Narodowa ma dbać o dobry wizerunek Polski. Wspieranie naszej marki narodowej to szerokie działanie poza granicami kraju. Jednak budowa tego wizerunku zaczyna się tu, w Polsce. Naszym obowiązkiem jest przedstawienie realnych faktów na temat tego co się wydarzyło w wymiarze sprawiedliwości - podkreślił Jurkiewicz na konferencji w Centrum Prasowym PAP.

Polska Fundacja Narodowa to organizacja widmo. WIDEO RadioZET.pl

Jurkiewicz mówił, że w Polsce trwa proces dekolonizacji. Fundacja ma podejmować działania globalne i informować zagraniczne ośrodki o reformie sądownictwa. Jak podkreślał, że zmiany w sądownictwie są pierwszym punktem wychodzenia Polski z wyzysku. Wspominał też o reparacjach wojennych i ukrócenia szerzenia się dezinformacji na temat Polski.

- Kampania prawdy o stanie sądownictwa i kampania rzetelnej informacji o tym, czego dotyczą zmiany, to jest nasz cel i nasze najważniejsze zadanie. Nasza kampania jest czysto informacyjna. Nie jesteśmy po to, by brać udział w bieżącym, politycznym sporze. Traktujemy więc argument o tym, że to jest kampanii partyjna, jako całkowicie nieuprawniony - podkreślił.

Zobacz także

Polska Fundacja Narodowa poinformowała w czwartek, że jej działania mają na celu wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej znaczenia reform wymiaru sprawiedliwości oraz pokazania, że znajdują się one w nurcie europejskiego i światowego dziedzictwa demokratycznego. Jak podkreślono, działania podjęte przez fundację włączają się w nurt ogólnopolskiego i światowego zainteresowania przeprowadzanymi w Polsce reformami.

Misją Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. Fundacja powstała z inicjatywy 17 prezesów spółek Skarbu Państwa.

RadioZET.pl/PAP/KM