Były szef KNF nie przyznaje się do winy

Redakcja
28.11.2018 10:26
Były szef KNF nie przyznaje się do winy
fot. PAP

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego nie przyznaje się do stawianego mu zarzutu. Poinformował o tym jeden z jego obrońców Radosław Baszuk. W środę w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej ciąg dalszy przesłuchania Marka Ch.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek prokuratura przedstawiła Markowi Ch. zarzut przekroczenia uprawnień. Przesłuchanie zostało przerwane po 9 godzinach ze względu na późną porę. W środę będzie kontynuowane.

Jak powiedział dziennikarzom mec. Baszuk, były szef KNF nie przyznał się do zarzutu.

– Mamy nadzieję, że nie zostaną wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze – dodał, pytany, czy spodziewa się wniosku o tymczasowy areszt.

Zobacz także

Były szef KNF został zatrzymany przez CBA we wtorek rano w Warszawie, a następnie przewieziony do prokuratury w Katowicach. Przesłuchanie trwało ponad 9 godzin. We wtorek przed 23:00 prokuratura poinformował, że czynności z udziałem podejrzanego będą kontynuowane następnego dnia.

Jak wyjaśnił szef śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla, śledczy muszą jeszcze okazać podejrzanemu wiele dokumentów i innych dowodów zgromadzonych w tej sprawie. Od momentu zatrzymania prokuratura ma 48 godzin na wykonanie czynności z podejrzanym. Po przesłuchaniu podejmie decyzję w sprawie stosowania wobec Marka Ch. środków zapobiegawczych.

RadioZET.pl/PAP/JŚ