Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Afera KNF wstrząśnie rządem. Głośne nazwiska do dymisji! „Fakt”: Kaczyński wyraził zgodę

20.11.2018 07:39
xxx wiadomosci

Jest zgoda prezesa – ma być korekta w rządzie. Jak pisze wtorkowy „Fakt”, afera z Komisją Nadzoru Finansowego i wywołany przez nią kryzys w obozie władzy może oznaczać przyspieszenie rekonstrukcji rządu. 

Afera KNF wstrząśnie rządem. Głośne nazwiska do dymisji! „Fakt”: Kaczyński wyraził zgodę fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polityk PiS w rozmowie z „Faktem” podaje konkretny termin rekonstrukcji rządu. „Pada termin »na mikołaja« – czyli szósty grudnia lub Boże Narodzenie” – czytamy. 

Do tej pory w kuluarach spekulowano o wymianie piątki ministrów: wicepremier Beaty Szydło, minister ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy, szefowej MEN Anny Zalewskiej, szefa resortu energii Krzysztofa Tchórzewskiego  i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Rozmówcy „Faktu” twierdzą jednak, że Jarosław Kaczyński użył sformułowania „pięć plus jeden”. Kto miałby być tym szóstym? Mariusz Błaszczak, który zostałby marszałkiem Sejm lub Zbigniew Ziobro, który ma na pieńku z samym premierem.

Afera KNF

„Gazeta Wyborcza” napisała w zeszły wtorek, że w marcu 2018 r. ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski zaoferował Czarneckiemu przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł – miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez szefa KNF prawnika. Czarnecki nagrał rozmowę, jednak w nagraniu nie znalazła się wypowiedź Chrzanowskiego o tej kwocie. Według biznesmena Chrzanowski miał mu pokazać kartkę, na której zapisał wartość 1 proc., co według „Wyborczej” miało stanowić część wartości Getin Nobel Banku „powiązaną z wynikiem banku”.

W poniedziałek właściciel Getin Nobel Banku Leszek Czarnecki, który przez blisko 12 godzin zeznawał w katowickiej prokuraturze, dołączył nośniki, na których są najważniejsze informacje, które mogą przyczynić się do rozwikłania tej sprawy. Są to zarówno nagrania audio, jak i wideo.

RadioZET.pl/Fakt/DG 

Oceń