Obywatele RP mają odpowiedź na bilboardy o sądownictwie. PiS-owi się to nie spodoba

14.09.2017 11:26

Nie milkną pytania co do słuszności i celu kampanii bilboardowej organizowanej przez Polską Fundację Narodową, a finansowanej z budżetu spółek skarbu państwa. Swoją odpowiedź na akcję przygotowali Obywatele RP.

Obywatele RP mają odpowiedź na bilboardy o sądownictwie. PiS-owi się to nie spodoba fot. East News
Zagłosuj

Czy kampania bilboardowa jest uczciwa?

"Pierwszy plakat już wisi" głosi wpis na twitterowym koncie Obywateli RP. Czarne tło łudząco przypomina bilboardy promujące reformę sądownictwa. Z tym, że napis jest zgoła inny. I na pewno się PiS-owi nie spodoba.

Kampania pod hasłem "Sprawiedliwe Sądy" doczekała się w mediach miana afery bilboardowej". Kampania określana przez opozycję "partyjną" kosztuje 19 mln złotych.  

W tej sprawie zdecydowali się zareagować Obywatele RP. Wykupili jeden z bilboardów w Warszawie na swój plakat i zbierają pieniądze na kolejny. Mówią, że chcą odpowiedzieć na "propagandę PiS". 

"Witamy w państwie PiS" - głosi plakat Obywateli RP. 

obywatelerp
obywatelerp1

Kampania Sprawiedliwe Sądy miała w założeniu partii rządzącej wyjaśnić Polakom dlaczego reforma sądownictwa (zwłaszcza w tej formie, którą proponuje PiS) jest niezbędna. Powstał też spot telewizyjny. Odpowiada za nią Polska Fundacja Narodowa, której celem statutowym jest promocja dobrego imienia Polski za granicą. 

RadioZET.pl/KM

Oceń