Obywatele RP mają odpowiedź na bilboardy o sądownictwie. PiS-owi się to nie spodoba

Redakcja
14.09.2017 11:26
Obywatele RP mają odpowiedź na bilboardy o sądownictwie. PiS-owi się to nie spodoba
fot. East News

Nie milkną pytania co do słuszności i celu kampanii bilboardowej organizowanej przez Polską Fundację Narodową, a finansowanej z budżetu spółek skarbu państwa. Swoją odpowiedź na akcję przygotowali Obywatele RP.

Zagłosuj

Czy kampania bilboardowa jest uczciwa?

Liczba głosów:

"Pierwszy plakat już wisi" głosi wpis na twitterowym koncie Obywateli RP. Czarne tło łudząco przypomina bilboardy promujące reformę sądownictwa. Z tym, że napis jest zgoła inny. I na pewno się PiS-owi nie spodoba.

Kampania pod hasłem "Sprawiedliwe Sądy" doczekała się w mediach miana afery bilboardowej". Kampania określana przez opozycję "partyjną" kosztuje 19 mln złotych.  

W tej sprawie zdecydowali się zareagować Obywatele RP. Wykupili jeden z bilboardów w Warszawie na swój plakat i zbierają pieniądze na kolejny. Mówią, że chcą odpowiedzieć na "propagandę PiS". 

"Witamy w państwie PiS" - głosi plakat Obywateli RP. 

obywatelerp
obywatelerp1

Kampania Sprawiedliwe Sądy miała w założeniu partii rządzącej wyjaśnić Polakom dlaczego reforma sądownictwa (zwłaszcza w tej formie, którą proponuje PiS) jest niezbędna. Powstał też spot telewizyjny. Odpowiada za nią Polska Fundacja Narodowa, której celem statutowym jest promocja dobrego imienia Polski za granicą. 

RadioZET.pl/KM