Zamknij

Polska Fundacja Narodowa o kampanii ws. sądów: nasze działania są zgodne z prawem

Redakcja
22.09.2017 17:55
PFN
fot. East News

Rada Polskiej Fundacji Narodowej podkreśliła w piątek znaczenie PFN dla propagowania i utrwalania pozytywnego wizerunku Polski zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak i nie należących do struktur Unii. Rada przyjęła też "wyjaśnienia wskazujące na zgodność z prawem" działań PFN.

W piątek odbyło się posiedzenie Rady Fundacji „Polska Fundacja Narodowa”. W przesłanym PAP komunikacie Rada podkreśliła, "znaczenie Fundacji dla propagowania i utrwalania pozytywnego wizerunku Polski zarówno w krajach Unii Europejskiej, państwach europejskich, nie należących do struktur UE, jak i innych krajach, z którymi Polska utrzymuje więzy handlowe i kulturalne".

Działania skierowane do wszystkich obywateli

Rada, jak zaznaczono, odnotowała, iż działania Fundacji docierają nie tylko do władz, ale przede wszystkim do obywateli.

"Po zapoznaniu się z dokumentacją programu <Sprawiedliwość>, w ramach którego realizowany jest projekt <Sądy> i projektami kolejnych działań statutowych, Rada Fundacji przyjęła postęp prac Zarządu oraz wyjaśnienia wskazujące na zgodność z prawem jego działań. Rada oczekuje na etap zagraniczny kampanii" - czytamy w komunikacie rzecznika prasowego
Polskiej Fundacji Narodowej Aleksandra Wierzejskiego.

Zobacz także

Jednocześnie Rada podjęła uchwałę o powołaniu nowego członka Zarządu Fundacji. Został nim dr Antoni Kolek. Obecnie zarząd PFN stanowią oprócz Antoniego Kolka: Cezary Jurkiewicz jako przewodniczący oraz Maciej Świrski.

Kontrowersje wokół kampanii

Kampania Polskiej Fundacji Narodowej "Sprawiedliwe sądy", która - w zamyśle jej autorów - ma przybliżyć polskiej i zagranicznej opinii publicznej cele i szczegóły reformy wymiaru sprawiedliwości, od początku budzi kontrowersje.

Zobacz także

Posłowie PO złożyli wniosek o jej zbadanie przez CBA. Nowoczesna m.in. skierowała pismo do szefa PKW o kontrolę i sprawdzenie, czy nie dochodzi do złamania ustawy o partiach politycznych i finansowaniu partii politycznych przez Polską Fundację Narodową. PKW w poniedziałek poinformowała, że obecnie nie ma narzędzi do tego, by zbadać działalność tzw. kampanii billboardowej.

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą.

RadioZET.pl/PAP/MP