Zamknij

Afera korupcyjna w Radomiu i drugie dno zatrzymań byłych szefów Enea?

Redakcja
30.08.2018 14:26
Afera radomska. Zatrzymanie byłych szefów Enea i sprawa posłów PiS
fot. Damian Pankowiec/Shutterstock

Według informacji nieoficjalnych ostatnie zatrzymania byłych członków zarządu Enea mogą mieć związek z aferą korupcyjną w Radomiu – ustaliło Radio ZET. Zamieszanych w całą sprawę ma być dwóch posłów PiS – Marek Suski i Andrzej Kosztowniak.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zatrzymany były wiceprezes Krzysztof Z. jest obecnie szefem Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Według naszych informatorów naraził się radomskim politykom PiS i jego zatrzymanie ma związek z politycznym konfliktem w środowisku radomskich samorządowców.

Zobacz także

Krzysztof Z. został 28 czerwca zatrzymany do śledztwa dotyczącego podpisanej przez Enea SA w 2011 roku umowy zakupu linii energetycznej mającej łączyć Polskę z Białorusią. Według CBA projekt miał przynieść 15 milionów złotych strat.

Część ekspertów uważa jednak, że umowa miała uzasadnienie ekonomiczne. Audyty kilku firm doradczych potwierdzają, że fiasko tego mostu energetycznego wynikało z decyzji politycznych, a nie biznesowych. Co ciekawe, prokuratura w Poznaniu badała już tę sprawę i umorzyła ją w 2013 roku.

Zobacz także

Jak ustaliło Radio ZET, w 2016 roku CBA miało zebrany materiał do postawienia zarzutów korupcyjnych dwóm posłom PiS z Radomia, ale po zmianie władzy sprawę rozmyto, a funkcjonariusz, który ją prowadził, odszedł ze służby.

RadioZET.pl/Mariusz Gierszewski