Zamknij

Bloger, którego informacje są podstawą doniesienia na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, poszukiwany za stalking

Redakcja
09.02.2017 12:16

Bloger, którego informacje są podstawą doniesienia na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, jest poszukiwany przez inną prokuraturę za stalking - ustaliło Radio ZET. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Kielcach chcą mu postawić zarzut za groźby i uporczywe nękanie osoby prywatnej.

Bloger, którego informacje są podstawą doniesienia na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, poszukiwany za stalking
fot. Flickr

Postępowanie zostało pod koniec 2016 roku zawieszone, bo bloger nie stawiał się na wezwania prokuratorów.

O blogerze, którego informacje są podstawą doniesienia na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, pisaliśmyjuż na łamach Radia ZET. Mężczyzna został skazany z apomawianie o korupcję znanego biznesmena Michała Sołowowa. 

- Śledczy zamierzają wystąpić do sądu o tymczasowy areszt dla blogera, a później najprawdopodobniej o list gończy - powiedział Radiu ZET Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Na podstawie doniesienia Jaka Śpiewaka, który powołał się na wpisy blogera warszawska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące korupcji w stołecznym ratuszu.