Zamknij

Pierwsze decyzje komisji badającej reprywatyzację w Warszawie

Redakcja
10.07.2017 14:04
Pierwsze decyzje komisji badającej reprywatyzację w Warszawie
fot. PAP

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję m.st. Warszawy o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej 8 - ogłosił w poniedziałek przewodniczący komisji Patryk Jaki. To samo dotyczy placówki przy Twardej 10. Komisja weryfikacyjna stwierdziła też "rażące naruszenie interesu społecznego przez prezydent Warszawy". 

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

To pierwsza decyzja komisji, która bada kontrowersje, które narosły wokół reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Komisja ogłosiła ją po niejawnym posiedzeniu ws. nieruchomości Twarda 8 i 10, które zbadała wcześniej na dwóch rozprawach. Nie stawiła się na nich prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, za co ukarano ją 6 tys. zł grzywny.

– Decyzja została wydana z rażącym naruszeniem prawa. Prezydent Warszawy zaniechała czynności dowodowych, w dniu wydania decyzji istniały poważne wątpliwości co do praw Macieja M. – mówił  Jaki. – Błędy zostały dostrzeżone post factum – dodał.

Komisja zwróciła uwagę na "bierność prezydent Warszawy w sprawach dekretowych". Patryk Jaki podaje przykład zaniechania powołania kuratora. - Decyzje o reprywatyzacji wydano w sposób bezprawny – powiedział Jaki.

RadioZET.pl/KM