Zamknij

Afgańczycy zatrzymani przez Straż Graniczną. Chcieli jechać do Niemiec

Redakcja
11.09.2018 19:36
Afgańczycy posługiwali sie podrobionymi dokumentami
fot. www.nadodrzanski.strazgranicznapl

Dwóch obywateli Afganistanu zatrzymali funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy. Mężczyźni w wieku 17 i 18 lat posługiwali się podrobionymi dokumentami. Do ich zatrzymania doszło w przejeżdżającym przez Poznań pociągu relacji Warszawa-Berlin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie poinformował we wtorek rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki. Jak tłumaczył, obywatele Afganistanu zostali zatrzymani w poniedziałek, po kontroli legalności ich pobytu w pociągu relacji Warszawa-Berlin.

Zobacz także

- Cudzoziemcy do kontroli przestawili paszporty oraz duńskie karty pobytu, których wygląd wzbudził podejrzenia strażników granicznych, co do ich autentyczności. Szczegółowa analiza potwierdziła, że dokumenty zostały podrobione na wzór oryginalnych – wskazał Potocki.

Dobrowolnie poddali się karze

Jak dodał, mężczyźni w wieku 17 i 18 lat zostali zatrzymani i przedstawiono im zarzut posługiwania się podrobionymi dokumentami.

Zobacz także

- Cudzoziemcy poddali się dobrowolnie odpowiedzialności karnej w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wymiaru kary na okres jednego roku. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że Afgańczycy złożyli wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej w Grecji – podał Potocki.

Zobacz także

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy wszczęli ponadto proces przekazania cudzoziemców stronie greckiej. Strażnicy graniczni złożą również wniosek o umieszczenie obywateli Afganistanu w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

RadioZET/PAP/nadodrzanski.strazgraniczna.pl/JZ