Najbezczelniejsza złodziejka świata. Odszkodowania klientów przelewała na własne konto

Redakcja
22.02.2018 11:57
Policja
fot. Policja

Pracownica agencji ubezpieczeniowej znalazła nietypowy sposób na dorobienie do pensji. Kiedy klientom firmy przysługiwało odszkodowanie, ta pieniądze przelewała na własne konto.

Teraz 42-letnia Anna B. oskarżona jest o oszustwo. Jak ustalili mokotowscy policjanci, kobiecie udało się zgromadzić małą fortunę. Sumę strat oszacowano na prawie 140 tys. złotych. Teraz kobieta odpowie za swój czyn przed sądem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

— Mokotowscy funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację, że kobieta zatrudniona uprzednio w jednej z firm ubezpieczeniowych jako likwidator szkód, dopuściła się szeregu oszustw polegających na tym, że pieniądze należące się z odszkodowań klientom firmy przelewała na własne konto bankowe. Jak ustalili kryminalni, w okresie od października 2016 r. do sierpnia 2017 r. dokonała ponad 25 takich transakcji, a następnie zwolniła się z pracy —podała policja.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Śledztwo doprowadziło policjantów pod adres Anny B. Kobietę zatrzymano w aktualnym miejscu pracy. Po usłyszeniu zarzutów sama przyznała się do popełnienia szeregu oszustw i dobrowolnie poddała się karze. Podczas przesłuchania przekonywała, że oszustwa popełniła ze względu na problemy finansowe. Grozi jej do 8 lat za kratkami.

RadioZET.pl/policja/maal