Zamknij

Nie żyje Agnieszka Fatyga. Legenda polskiej sceny miała 62 lata

30.10.2020 14:29
Agnieszka Fatyga
fot. Youtube.com/Ja Osa

Agnieszka Fatyga nie żyje. O śmierci piosenkarki i aktorki, gwiazdy estrady, poinformował jej mąż Wojciech Olszański oraz córka Michalina Olszańska.

Agnieszka Fatyga zmarła 30 października. Była aktorką telewizyjną i teatralną, piosenkarką, poetką, śpiewaczką i pianistką. Gościnnie wystąpiła w serialu "Alternatywy 4". Miała 62 lata. O śmierci gwiazdy poinformowała na Facebooku jej córka Michalina Olszańska. W smutnym wpisie przytoczyła słowa piosenki autorstwa swojej mamy.

Zobacz także

Agnieszka Fatyga nie żyje. Odeszła legenda polskiej sceny

"Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego pozwolę sobie zostawić tu pieśń, którą moja Mama skomponowała dla swojej Mamy i schować się za jej własnymi słowami" - napisała aktorka Michalina Olszańska na Facebooku.

O śmierci Agnieszki Fatygi poinformował także jej mąż, Wojciech Olszański. Na YouTubie zamieścił specjalne pożegnalne nagranie.

"Moja żona, z którą przeżyłem 37 lat odeszła dzisiaj od nas o godzinie 7.00 rano, nagle… Wszystko, co najgorsze dopiero przede mną, ale zasłużyła na to, by ją wspomnieć, bo była niezłomnym człowiekiem. Nigdy się nikomu nie sprzedała, nikomu nie obiecywała, poniosła za to wiele razów, nagonek. Była w życiu najlepszym, co mi się przytrafiło. Miała do mnie wielką cierpliwość. Kochała ludzi, aczkolwiek ci, co ją znali, wiedzą, że była wielką samotnicą, ale bardzo empatyczną i dobrą. Może dlatego była wielką samotnicą, bo była dawcą, oddawała ludziom swoją energią" - słychać na chwytającym za serce filmie.

Agnieszka Fatyga urodziła się 21 lipca 1958 roku w Bytomiu. Mieszkała w Świętochłowicach. Uczęszczała do szkoły muzycznej w Bytomiu, gdzie uzyskała dyplom pianistyczny w klasie fortepianu u profesora A. Jasińskiego. Ukończyła studia na Wydziale Operowym Akademii Muzycznej w Warszawie, a w 1980 r. w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

Znana była przede wszystkim w występów estradowych, ale miała także przygodę z filmem. W 1983 roku pojawiła się w 8. odcinku serialu "Alternatywy 4", a dwa lata później zagrała rolę w filmie "Spowiedź dziecięcia wieku". Występowała także w Teatrach Warszawskich - Narodowym, Ateneum i Operetce Warszawskiej.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Dziennik Zachodni"