Zamknij

Internauci pisali o alkoholu. Prawda jest inna! Podano przyczynę śmierci Kotulanki

Redakcja
01.03.2018 08:23
Internauci pisali o alkoholu. Prawda jest inna! Podano przyczynę śmierci Kotulanki
fot. PAP

20 lutego w wieku 61 lat zmarła Agnieszka Sas-Uhrynowska Kotulanka. Zdaniem wielu internautów aktorkę zabił alkohol. To jednak nieprawda. Przyczyną śmierci gwiazdy serialu „Klan” był wylew — podaje dziennik „Fakt”. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

— Dziękujemy Ci za Twoje dobro, za Twoją zawsze uśmiechnięta twarz, za Twoje macierzyństwo i za Twoje dobre serce wobec wszystkich, których Bóg postawił na drodze Twojego życia — tymi słowami żegnał Agnieszkę Kotulankę na cmentarzu w Legionowie ksiądz. płk Zenon Pawelak.

Informacja o śmierci Agnieszki Kotulanki wstrząsnęła środowiskiem aktorskim i była szokiem dla wielu fanów aktorki. Internauci dość szybko powiązali śmierć gwiazdy „Klanu” z jej chorobą alkoholową. Według doniesień dziennika „Fakt” przed śmiercią do domu aktorki na warszawskim Ursynowie przyjechała karetka. Kotulanka miała uskarżać się od rana na złe samopoczucie. 

Zobacz także

— Rozmawiała z rodziną przez telefon, ale mówiła, że pewnie czuje się źle przez ciśnienie i pogodę. Zbagatelizowała ból głowy, bo myślała, że jej szybko przejdzie. W przeszłości miała już takie sytuacje, bo była meteopatką — mówi dziennikarzom „Faktu” ich informator. Jak dodaje, plotki o marskości wątroby aktorki są „bzdurą”. 

Aktorka została pochowana w rodzinnym grobie, w którym spoczywa jej ojciec, pułkownik Józef Kotula. Kotulanka przez kilkanaście lat była w związku małżeńskim z aktorem Jackiem Sas-Uhrynowskim, który szerszej publiczności znany był z roli w filmie „C.K. Dezerterzy”. Po rozwodzie aktorka stwierdziła, że nie będzie zmieniała nazwiska i formalnie do śmierci nazywała się Agnieszka Sas-Uhrynowska. Takie nazwisko będzie widniało na płycie nagrobnej na cmentarzu w Legionowie.

Agnieszka Kotulanka znana była przede wszystkim z roli Krystyny Lubicz w telenoweli telewizyjnej „Klan”, którą grała od 1997 do 2013 roku. Aktorka występowała również w wielu spektaklach telewizyjnych, m.in. „Sile komicznej” z roku 2003. W dorobku artystycznym miała też role w kilkunastu filmach, m.in. w „Niezawodnym systemie”, „Roślinach trujących”, „Nadzorze” i „Wielkim wozie”.

Agnieszka Kotulanka spoczęła na cmentarzu w Legionowie

RadioZET.pl/Fakt,PAP/DG