Zamknij

Aktorzy wspominają Agnieszkę Kotulankę. ''To była niesamowicie zdolna osoba''

Redakcja
24.02.2018 15:32
Aktorzy wspominają Agnieszkę Kotulankę. ''To była niesamowicie zdolna osoba''
fot. YouTube screen

20 lutego br. w wieku 61 lat zmarła Agnieszka Kotulanka. O śmierci aktorki na stronie internetowej Szkoły Filmowej w Łodzi filmpolski.pl. Nekrolog za pośrednictwem wyborczej.pl opublikowała w sobotę rodzina gwiazdy ''Klanu''. Wiadomość z ogromnym żalem przyjęli fani i koledzy aktorki. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Informacja o śmierci Agnieszki Kotulanki pojawiła się w sobotni poranek. Od śmierci aktorki minęły cztery dni. W mediach pojawia się wiele wypowiedzi przyjaciół, którzy przez lata grali z Kotulanką w serialu „Klan” i na teatralnej scenie. Wszyscy zgodnie podkreślają, że aktorka była osobą o niezwykle dużym talencie. 

– To jest wstrząsająca, smutna wiadomość. Strasznie żal... Ta sytuacja boli niebywale. Wierzyłem, że Agnieszka jeszcze wróci do grania. Będę ja bardzo miło wspominał. Była fantastyczną, ciepłą i utalentowaną osobą. Ta informacja jest dla mnie szokiem. Przepraszam, nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć – powiedział w rozmowie z portalem Fakt24 Artur Dziurman, który w „Klanie” gra Leszka, brata Krystyny Lubicz. 

Zobacz także

Jacek Borkowski - kolega z planu i teatru przyznaje, że życie aktorki nie ułożyło się tak, jak powinno. - Cóż, na razie sam nie mogę jeszcze tego przełknąć. Zbyt wiele razy występowaliśmy razem. Zawsze graliśmy parę. I w teatrze, i w telewizji, i w kinie. Ja Agnieszkę bardzo ceniłem zawodowo. Szkoda jej bardzo, bo to była niesamowicie zdolna osoba - dodaje.

Agnieszka Kotulanka urodziła się 26 października 1956 roku w Warszawie. W roku 1981 roku uzyskała dyplom na Wydziale Aktorskim warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Aktorka znana była przede wszystkim z roli Krystyny Lubicz w telenoweli telewizyjnej "Klan", którą grała do 2013 roku. Kotulanka występowała również w wielu spektaklach telewizyjnych, m.in. "Sile komicznej" z roku 2003.

Agnieszka Kotulanka. Kiedy i gdzie pogrzeb? 

Jak poinformowała rodzina aktorki, we wtorek 27 lutego, o godzinie 12 w parafii św. Józefa Oblubieńca w Legionowie odprawione zostanie nabożeństwo żałobne, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy.

RadioZET.pl/PAP,Fakt/DG