Zamknij

Rzucił się z nożem i młotem na policjantów. Użyli broni

Redakcja
07.09.2018 14:20
Rzucił się z nożem i młotem na policjantów. Użyli broni
fot. Brain A. Jackson/Shutterstock

Agresywny napastnik najpierw rzucił się z nożem i młotem budowlanym na postronnego mężczyznę a później zdemolował drzwi wejściowe do sklepu spożywczego przy ulicy Głównej w Poznaniu. Zaatakował również funkcjonariuszy policji. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek - poinformowała poznańska policja.

W środku nocy z czwartku na piątek, na poznańską komendę policji wpłynęły dwa zgłoszenia. Agresywny mężczyzna zdemolował wejście do sklepu spożywczego przy ulicy Według relacji świadków, posługiwał się nożem i młotem budowlanym.

Jeden z policjantów ranny

Kiedy czterech funkcjonariuszy wjechało na parking, napastnik do razu ich zaatakował. Wymachiwał nożem, który trzymał w jednej ręce zaś drugą za pomocą młota pneumatycznego wybijał szybę policyjnego samochodu.

Zobacz także

Mężczyzna był do tego stopnia agresywny, że policjanci musieli użyć broni aby go skutecznie obezwładnić. Funkcjonariusze podejrzewają, że był on pod wpływem środków psychoaktywnych. Obecnie, zbierany jest materiał dowodowy, napastnikowi została też pobrana krew do badań. 36-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego najprawdopodobniej usłyszy zarzuty prokuratorskie.

W wyniku interwencji, poszkodowany został jeden z policjantów. Zraniły go odłamki szkła z wybitej szyby.

RadioZET/poznan.policja.gov.pl/JZ