Zamknij

Handlarze narkotyków zatrzymani podczas transakcji. Akcja CBŚP pod Poznaniem

Redakcja
14.04.2017 11:09
Narkotyki
fot. Policja.pl

2 kg marihuany, 5 kg amfetaminy i 2,7 tys. tabletek ecstasy przejęli policjanci z łódzkiego CBŚP. Podczas akcji pod Poznaniem zatrzymali również pięciu handlarzy narkotyków i zlikwidowali ich laboratorium. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. 

Funkcjonariusze łódzkiego Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w domu jednorodzinnym w Luboniu pod Poznaniem ma dojść do transakcji narkobiznesowej. Zorganizowali więc tam zasadzkę, w ramach której zatrzymano pięć osób. Zanim udało się obezwładnić dilerów, ci w pierwszej chwili próbowali stawiać opór i uciekać samochodem.

Cała piątka była w posiadaniu amfetaminy, marihuany i tabletek ecstasy. Znaleziono je również w mieszkaniach podejrzanych oraz w laboratorium, w którym produkowali narkotyki. Ogólny bilans ilościowy to 2 kg marihuany, 5 kg amfetaminy i 2,7 tys. tabletek.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Zabezpieczono także broń palną, amunicję oraz profesjonalny sprzęt i odczynniki chemiczne, potrzebne do wytwarzania narkotyków. 

Zatrzymanym postawiono już zarzuty handlu oraz produkcji substancji niedozwolonych. Wszyscy zostali też aresztowani, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Policja utrzymuje, że śledztwo ma charakter rozwojowy, nie można więc wykluczyć kolejnych zatrzymań. 

RadioZET.pl/Policja.pl/MP