Zamknij

Akcja Katolicka ostro o filmie „Kler”!

Redakcja
08.10.2018 10:40

„Film »Kler« to brak moralnej odpowiedzialności za tworzoną kulturę przez ludzi, którzy wciąż chcą by ich nazywać artystami i krzewicielami sztuki, to przejaw ich słabości i upadku” – oświadczyła Akcja Katolicka w wydanym komunikacie.

Akcja Katolicka ostro o filmie „Kler”!
fot. plakat "Kler"

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W komunikacie przekazanym w poniedziałek PAP przez prezes Akcji Katolickiej Urszulę Furtak jego autorzy podkreślają, że „człowiek mocny i uczciwy opierający się na czystym sumieniu, nigdy nie posunie się do takich postaw i sformułowań dokonywanych z satysfakcją, że inni tę taniość kupią i przyjmą  jako prawdę”*.

W ocenie Akcji Katolickiej „Kler” to „filmowa zapaść” i „moralne przestępstwo przeciwko prawdzie i miłości drugiego człowieka”*.

Zobacz także

„Kiedy 100 lat temu walczyliśmy o niepodległość, ważne było zbiorowe zachowanie narodu. Wierność pośród zniewagi, obelg i wprowadzania zamętu jest niezwykle ważna. […] Także nasze pokolenie ludzi wierzących nie podda się manipulacji. Umiłowaliśmy krzyż i on pozostaje dla nas znakiem miłości” *– dodają autorzy komunikatu.

„Nie odejdziemy od Kościoła i naszych pasterzy, nie porzucimy wiary, która jest naszą chlubą, która jest chlubą Polski. Nie godzimy się na przedkładane nam kolejny raz w pseudo sztuce zło i opluwanie, nie wyrażamy zgody na poniewieranie naszymi świętościami”* – podkreśla Akcja Katolicka.

„Coraz bardziej roszczeniowemu, wygodnemu i zlaicyzowanemu światu ukazujmy Bożą miłość. Bogu dziękujmy za dar kapłaństwa, a ich samych wspierajmy naszą modlitwą. Czyńmy i pokazujmy dobro”*– apelują na zakończenie komunikatu jego autorzy, dodając, że „tylko prawda nas wyzwoli!”.

*pisownia oryginalna.

RadioZET.pl/PAP/JŚ