Krakowskie CBŚP rozbiło narkobiznes i przejęło narkotyki warte 350 tys. zł

Redakcja
19.05.2017 12:57
CBŚP
fot. Policja.pl

Krakowskie CBŚP, we współpracy z policjantami z Krakowa i Wieliczki, rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Zarekwirowano środki odurzające i broń palną, zatrzymano też 10 osób. Wszystkie usłyszały już zarzuty, a 8 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Zaczęło się od informacji, którą uzyskało krakowskie Centralne Biuro Śledcze Policji. Według ich ustaleń, na terenie województwa małopolskiego działała zorganizowana grupa przestępcza, trudniąca się obrotem środkami odurzającymi na szeroką skalę - jej członkowie przez ostatni rok mieli wprowadzić na rynek kilkaset kilogramów narkotyków.

Akcję przeprowadzili wespół z funkcjonariuszami z Wieliczki oraz antyterrorystami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jednocześnie wkroczyli do kilku lokali mieszkalnych w Małopolsce. Łącznie zatrzymano 10 osób powiązanych z narkobiznesem, przeszukano także ich mieszkania oraz samochody. W tych ostatnich odkryto nawet specjalne skrytki, służące do bezpiecznego transportowania towaru.

Zobacz także

Organy ścigania zabezpieczyły 2 kg amfetaminy, 100 g kokainy oraz 20 kg marihuany o łącznej wartości 350 tysięcy złotych. Oprócz tego zarekwirowano broń palną i duże zapasy amunicji.

Wszystkim zatrzymanym postawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu substancjami niedozwolonymi. Grozi im do 12 lat więzienia. 8 osób spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

RadioZET.pl/Policja.pl/MP