Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci wspólnie ze Świętym Mikołajem rozdali rózgi piratom drogowym

06.12.2017 11:06
xxx wiadomosci

Powszechnie wiadomo, że z początkiem grudnia Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. W Żorach jednak udziela także reprymendy "nieprzepisowym" kierowcom. Wczoraj, w przededniu swoich imienin, apelował do nich o ostrożną jazdę, a tym, którzy "wpadli" na policyjny radar, darował mandat, wręczając w zamian okazjonalną rózgę.

Policjanci wspólnie ze Świętym Mikołajem rozdali rózgi piratom drogowym fot. Śląska Policja

Kierowcy, którzy wczoraj na żorskich drogach popełnili drobne wykroczenia, mieli nie lada okazję, aby wykupić się z winy w zamian za specjalne zadanie. Mundurowym podczas kontroli drogowych towarzyszyło dwóch uczniów klasy policyjnej, którzy w strojach Świętego Mikołaja apelowali do użytkowników dróg o bezpieczną jazdę.

rozga22

Pomocnicy stróżów prawa dla kierowców przygotowali dwie alternatywy – odpowiedź na pytanie, bądź odśpiewanie kolędy, a każdy, kto trafił na nietypową kontrolę policyjną, korzystał z ich propozycji. Kierowcy ku przestrodze otrzymali również specjalne rózgi z przesłaniem, a także świąteczne, bożonarodzeniowe życzenia.

rozga44

Akcja żorskiej drogówki została ciepło przyjęta przez kontrolowanych kierowców. Przeprowadzona została w wigilię imienin Świętego Mikołaja po to, aby każdy z kierowców naruszających przepisy mógł się zrehabilitować i zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

RadioZET.pl/policja/maal

Oceń