Zamknij

TOPR: obok znalezionego grotołaza znajduje się ciało drugiego z nich

Joanna Zaremba
24.08.2019 11:02
TOPR: obok znalezionego grotołaza znajduje się ciało drugiego z nich
fot. PAP/Grzegorz Momot

Ratownicy TOPR przeanalizowali zdjęcia, zrobione podczas akcji ratowniczej we wnętrzu jaskini Wielkiej Śnieżnej. Na jednym z nich widać fragment czerwonego materiału, który najprawdopodobniej jest częścią kombinezonu drugiego ze speleologów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Mamy pełne podstawy stwierdzić, że obok widocznego jednoznacznie ciała grotołaza w niebieskim kombinezonie zidentyfikowaliśmy fragment czerwonego materiału, który z dużą dozą prawdopodobieństwa może być częścią kombinezonu drugiego z poszukiwanych – poinformował dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz także

Ratownicy próbują wydobyć ciała z jaskini

Ratownik dyżurny dodał, że do tych informacji zostaną dostosowane dalsze działania zmierzające do próby wydobycia ciał grotołazów.

Zobacz także

- W tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo ratowników – dodał dyżurny ratownik TOPR.

Zobacz także

Od ubiegłej soboty w Jaskini Wielkiej Śnieżnej trwała akcja poszukiwawcza dwóch grotołazów. Członkowie jednego z wrocławskich speleoklubów podczas eksploracji nieznanych dotąd korytarzy tej największej i najgłębszej tatrzańskiej jaskini w tzw. Przemkowych Partiach zostali odcięci przez wodę, która zalała część korytarza. Czwórka ich towarzyszy zdołała wyjść z jaskini i zawiadomiła ratowników TOPR.

WS4
WS2
Zdjecia-TOPR-z-wnetrza-jaskini.-Ratownicy-pracuja-w-bardzo-ciezkich-warunkach_article

źródło: www.topr.pl

Według ustaleń ratowników, w momencie kiedy grotołazi penetrowali ten zakamarek jaskini, nastąpił gwałtowny przybór wody, który odciął im możliwość ucieczki. Przypuszczają oni, że na skutek podniesienia się poziomu wody, mógł też nastąpić skok ciśnienia

 

RadioZER.pl/PAP