Zamknij

Akcja ratunkowa w Tatrach. Turyści utknęli w drodze na Rysy

06.10.2019 19:39
 Akcja ratunkowa w Tatrach. Turyści utknęli w drodze na Rysy
fot. Pawel Murzyn/East News

Jak informuje dyżurny TOPR, ratownicy sprowadzają dwóch turystów, którzy w niedzielę wybrali się szlak górski. Wyruszając na najwyższy w Polsce szczyt, nie mieli ze sobą odpowiedniego sprzętu. Warto zaznaczyć, że obecnie na wysokości powyżej 1400 metrów leży już śnieg.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Dwóch turystów zadzwoniło do centrali TOPR-u, powiadomili o problemach, będąc w okolicach pierwszych łańcuchów ułatwiających wejście na Rysy w okolicy grzędy

– powiedział ratownik dyżurny TOPR.

Mężczyźni nie mieli odpowiedniego ekwipunku

Zgłoszenie dotarło do ratowników o godzinie 15.30. Okazało się, że mężczyźni nie mają odpowiedniego ekwipunku do uprawiania turystyki w zimowych warunkach. Na szlakach powyżej 1400 metrów leży świeży śnieg. Wychodząc na wysokogórskie szlaki, trzeba mieć ciepłą odzież, raki czy gorącą herbatę w termosie.

Zobacz także

Na pomoc poszkodowanym wyruszyło dwóch ratowników TOPR-u, którzy po ogrzaniu przemarzniętych turystów sprowadzą ich bezpiecznie do schroniska nad Morskim Okiem.

Zobacz także

W niedzielę w Tatrach panowały trudne, zimowe warunki turystyczne. Na Kasprowym Wierchu leży ponad 30 centymetrów śniegu. Wysokogórskie szlaki są oblodzone, a góry spowija niski pułap chmur.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP