Zamknij

Akcja ratunkowa na Rysach. Śmigłowiec nie doleciał z powodu gęstej mgły

21.12.2020 17:42

Niebezpieczny dzień na górskich szlakach. W poniedziałek na Rysach miały miejsce dwie akcje ratunkowe. Turysta spadł z dużej wysokości, niestety stan jego zdrowia na razie nie jest znany - do mężczyzny ze względu na gęstą mgłę - mimo licznych prób - nie mógł dotrzeć śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Drugi turysta z kolei utknął pod wierzchołkiem i czeka na sprowadzenie przez ratowników.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Pawel Murzyn/East News

Akcja ratunkowa na Rysach, upadek z wysokości - na pomoc poszkodowanemu turyście wyruszyło 28 ratowników TOPR, śmigłowiec nie doleciał na miejsce z powodu gęstej mgły. Na sprowadzenie czeka też drugi turysta, utknął pod wierzchołkiem – przekazał w poniedziałek nasz reporter Przemysław Taranek.

Akcja ratunkowa na szlaku. Śmigłowiec nie doleciał z powodu gęstej mgły

Informacje na ten temat również podaje Polska Agencja Prasowa. W poniedziałek miały miejsce dwie wyprawy ratunkowe w tym regionie. - Ratownicy TOPR wyruszyli w poniedziałek na pomoc turystom na Rysy. Jeden z turystów upadł z wysokości, a kolejny utknął pod wierzchołkiem – potwierdził ratownik dyżurny TOPR.

Zobacz także

Z informacji przekazanych przez TOPR wynika, że śmigłowiec, pomimo prób nie doleciał na miejsce zdarzenia z powodu gęstej mgły. Z Zakopanego wyruszyło na pomoc 28 ratowników. Na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest poszkodowany turysta, który uległ wypadkowi. Drugi turysta, który utknął pod wierzchołkiem Rysów nie uległ wypadkowi, ale nie jest w stanie sam kontynuować zejścia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/RadioZET/PAP