Zamknij
Aktywiści zablokowali rondo de Gaullea. Rozbili namiot pod palmą i zablokowali przejazd
7 Zobacz galerię
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Po zakończeniu piątkowego Wielkiego Marszu Klimatycznego w Warszawie część uczestników przeniosła się na rondo de Gaulle'a, gdzie rozbiła wielki namiot w kształcie planety i zablokowała przejazd w kierunku centrum. Na miejscu interweniuje policja.

Wielki Marsz Klimatyczny pod hasłem „Zróbmy dobry klimat!” przeszedł w piątek przez Warszawę. Uczestnicy z takimi hasłami jak "CO2 nam weszło, zdrowie odeszło" czy "Zmiana systemu, nie klimatu” przeszli z placu Defilad pod Sejm.

Ale pokojowa manifestacja zakończyła się kompletną blokadą centrum stolicy, gdy część uczestników rozbiła pod palmą na rondzie de Gaulle'a podświetlony namiot w kształcie kuli ziemskiej, skuła się łańcuchami, a z ciężarówki wysypała na jezdnię trociny. Tym samym protestujący zablokowali pas w kierunku centrum Warszawy.

Na miejscu interweniowała policja, ale też straż pożarna, przecinając łańcuchy, którymi skuli się manifestanci. "Robimy to dla waszych dzieci", "To jest nasza wspólna sprawa" - krzyczeli do usuwających ich policjantów. Łącznie „pod palmą” zgromadziło się blisko stu osób.

Jak przekazał Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu zablokowanego przejazdu występują utrudnienia w ruchu autobusów w rejonie skrzyżowania Alej Jerozolimskich z Nowym Światem.