Aktywista Maciej Bajkowski z OSA został pobity pod Sejmem

Redakcja
14.05.2018 13:10
Aktywista Maciej Bajkowski z OSA został pobity pod Sejmem
fot. East News

Aktywista społeczny Maciej Bajkowski został brutalnie pobity. Stracił dwa zęby i saszetkę z pieniędzmi. Aktywista w nocy z niedzieli na poniedziałek brał udział w pikiecie przed Sejmem w obronie konstytucji.

Po godzinie 1.00 w nocy Maciej Bajkowski spał pod namiotem Obywateli Solidarnie w Akcji w miasteczku wolności pod Sejmem. Wtedy napadło go co najmniej dwóch bandytów. Poczuł, jak ktoś zrywa saszetkę z pieniędzmi. Potem dostał kilka razy w twarz. Napastnicy pobili go i wybili mu dwa przednie zęby.

Technik policyjny zjawił się w namiocie Obywateli Solidarnych w Akcji (OSA) kilka godzin po napadzie. Sprawa została nagłośniona przez samego Macieja Bajkowskiego, który opublikował swoje zdjęcie i informacje o napadzie w mediach społecznościowych. Bajkowski wrócił do namiotu zrobił zdjęcia i umieścił je w sieci. 10 minut później na miejscu pojawiła się policja. Bajkowski tłumaczył w rozmowie z OKO.press, że policyjne radiowozy zwykle stoją tuż przy miasteczku namiotowym. W noc pobicia, miały stać przy budynku komisji senackich, skąd nie widać namiotów. 

"Miasteczko wolności" stoi  u zbiegu ulic Wiejskiej i Matejki, tuż przy Sejmie. 

W skradzionej skarbonce i saszetce było łącznie sześć tysięcy złotych, z których większość została zebrana przez aktywistów OSA na działalność miasteczka.

Aktywiści zorganizowali zbiórkę na platformie zrzutka.pl. To zrzutka dla człowieka ulicznej opozycji Macieja Bajkowskiego, jednego z założycieli organizacji OSA, który został w nocy brutalnie pobity, stracił dwa zęby, obrabowano go z pieniędzy prywatnych i tych, które były przeznaczone na utrzymanie pikiety. Była to suma 6000 złotych" - możemy przeczytać w opisie inicjatywy. 

RadioZET.pl/OKO.press/KM