Maturzyści z Wrocławia napiszą maturę z polskiego w czerwcu. Alarm bombowy przerwał egzamin

Redakcja
06.05.2019 14:19
Maturzyści z Wrocławia napiszą maturę z polskiego w czerwcu. Alarm bombowy przerwał egzamin
fot. Grażyna Wiatr/RadioZET/Twitter

Do dziesięciu szkół w województwie dolnośląskim i opolskim, gdzie zaplanowano egzaminy maturalne, dotarły informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego – poinformował PAP dyrektor OKE we Wrocławiu Piotr Świędrych. W jednej z placówek we Wrocławiu egzamin został przerwany.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu (komisja obejmuje zasięgiem woj. dolnośląskie i opolskie) Piotr Świędrych poinformował, że w poniedziałek rano do OKE dotarły informacje od dziesięciu szkół o otrzymanych mailach z możliwością podłożenia ładunku wybuchowego. Informacje o podłożeniu bomby dotarły m.in. do szkół w Legnicy, Strzelcach Opolskich, Nysie, Lubinie, Kłodzku czy Wrocławiu.

Zobacz także

Maturzyści napiszą egzamin podstawowy z polskiego w czerwcu

– Tych szkół mogło być więcej, gdyż dyrektorzy najczęściej kontaktowali się z nami w przypadku, gdy istniało zagrożenie w przeprowadzeniu egzaminów – dodał Świędrych.

Dyrektor poinformował, że z powodu alarmu bombowego w Autorskim Liceum Artystycznym i Akademickim we Wrocławiu egzamin maturalny został przerwany.

Zobacz także

– Maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym 3 czerwca. Egzamin rozszerzony powinien rozpocząć się już planowo – dodał Świędrych.

Zobacz także

Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 6 do 23 maja. W poniedziałek maturzyści zdają egzamin z języka polskiego.

RadioZET/PAP