Zamknij

Alarm bombowy w Łodzi. Znaleziono niewybuch. Ewakuacja 450 osób

Redakcja
24.08.2017 18:13
Alarm bombowy w Łodzi. Znaleziono niewybuch. Ewakuacja 450 osób
fot. Agencja Gazeta

Robotnicy pracujący na budowie przy ul. Rewolucji w Łodzi natknęli się na podejrzanie wyglądający przedmiot. Okazało się, że to niewybuch z czasów II wojny światowej. Ewakuowano łącznie 450 osób.

Znalezisko na budowie akademika przy ul. Rewolucji sparaliżowało ruch w okolicy ul. Rewolucji w Łodzi. – Policjanci do czasu zabrania przez patrol minerski pocisku wyłączyli z ruchu odcinek ulicy Rewolucji od Kilińskiego do Sterlinga a także ulice POW. Z terenu budowy, na której odkryto pocisk, ewakuowano około 450 osób – mówiła nadkom. Adam Kolasa z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Niewybuch na budowie

Niewybuch odkrył operator koparki. – Roboty szły swoim torem, ale a pewnym momencie, ok. godz. 9, operator koparki zatrzymał maszynę, bo stwierdził, że trafił na coś, co może zagrażać bezpieczeństwu – relacjonował na miejscu jeden z budowlańców w rozmowie z reporterem „Expressu Ilustrowanego”.

Saperzy zabezpieczyli teren

Jak donosi „Dziennik Łódzki” około godz. 13.30 ładunek został zabezpieczony i autobusy od  skrzyżowania ul. Rewolucji 1905 r. i Kilińskiego wróciły na swoją trasę. Wcześniej zarządzone były objazdy.

Rozpoczynają się w Polsce MŚ w siatkówce. Czy mamy szanse na medal? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/Express Ilustrowany/strz