Zamknij

Alarm powodziowy w Cieszynie. Wzbierają też inne rzeki w regionie

19.08.2020 17:13
Alarm powodziowy Cieszyn
fot. MAREK LASYK/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz ogłosiła dziś alarm powodziowy w mieście. Sytuacja związana jest ze wzmożonymi opadami deszczu, które przekładają się na niebezpieczny wzrost poziomu rzeki Olzy.

Alarm powodziowy w Cieszynie. Zarządzenie wprowadzające alarm wydała dziś po południu burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz.

Decyzja władz miasta związana jest z silnymi opadami deszczu, które przekładają się na wzrost poziomu wody w Olzie. Rzeka przekroczyła już poziom alarmowy, a deszcz wciąż pada. Końca zagrożenia nie widać.

Alarm powodziowy w Cieszynie. Niepokojący stan na Olzie

Aktualnie poziom Olzy wynosi w mieście 251 cm, ponad 21 cm więcej niż stan alarmowy. Do poziomu alarmowego zbliża się także stan na rzece Bobrówka.

Zobacz także

Staszkiewicz zobowiązała w związku z alarmem do podjęcia działań przez miejski zarząd zarządzania kryzysowego. Dotychczas w Cieszynie obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe, które burmistrz wprowadziła w środowe przedpołudnie.

W regionie sytuacja nie wygląda o wiele lepiej. Wzbierają też Wisła w Wiśle Czarnem oraz na wodowskazach Ustroń-Obłaziec i Skoczów, a do tego Brennica w Górkach Wielkich – obie rzeki przekroczyły już poziom ostrzegawczy.

Zobacz także

PAP/ um.cieszyn.pl/