Zamknij

Alarmy bombowe w 6 urzędach skarbowych. Ewakuowano ponad 200 osób

Redakcja
21.01.2019 15:19
Alarmy bombowe w 6 urzędach skarbowych. Ewakuowano ponad 200 osób
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Sześć urzędów skarbowych w województwie świętokrzyskim odebrało w poniedziałek drogą mailową wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym. W przypadku trzech placówek w Kielcach, Busku-Zdroju i w Staszowie zarządzono ewakuację.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sześć urzędów skarbowych w województwie świętokrzyskim – I i II Urząd Skarbowy w Kielcach, placówki w Busku-Zdroju, Staszowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Końskich – odebrało drogą mailową informację o podłożonym ładunku wybuchowym. W trzech z nich zarządzono ewakuacje – poinformował w poniedziałek przed południem młodszy aspirant Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W placówkach pojawiła się policja

Z budynku I Urzędu Skarbowego w Kielcach przy ulicy Wróbla ewakuowano 126 osób i 24 petentów, w Busku-Zdroju 48 osób, a w Staszowie 42.

– Do każdej z sześciu placówek udali się policjanci. Sprawdzamy, czy informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego jest prawdziwa – zapewnił Majchrzak. Dodał, że policja próbuje ustalić autora, który wysłał maile do placówek skarbowych. Sprawcy za złożenie fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego może grozić do ośmiu lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ