Zamknij

Aleksandra Dulkiewicz pełniącą funkcję prezydenta Gdańska. Duda i Morawiecki podpisali decyzję

Redakcja
17.01.2019 09:05
Aleksandra Dulkiewicz pełniącą funkcję prezydenta Gdańska. Duda i Morawiecki podpisali decyzję
fot. P.Hukało/EastNews

W środę wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał decyzję wyznaczającą do pełnienia funkcji prezydenta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Premier złożył podpis na tej decyzji – poinformował w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza komisarz wyborczy podpisał postanowienie o wygaśnięciu mandatu Adamowicza.

Zobacz także

We wtorek I zastępca prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że przyjęła propozycję przekazaną przez rządzących w sprawie objęcia funkcji komisarza w Gdańsku.

Dworczyk poinformował w czwartek w radiowej Trójce, że w środę „w godzinach wieczornych prezydent podpisał decyzję, wyznaczając do pełnienia funkcji prezydenta miasta Aleksandrę Dulkiewicz”. „W związku z tym od tego momentu do następnych wyborów będzie pełniła taką funkcję” – podkreślił.

Zobacz także

Jak dodał, „formalnościom stało się zadość”. „Wieczorem dokumenty dotarły do KPRM, a pan premier wieczorem złożył podpis na tej decyzji” – zaznaczył szef KPRM.

RadioZET.pl/PAP/BM