Zamknij

Nieznany sprawca zastrzelił dwa psy. Właściciel wyznaczył nagrodę

Redakcja
17.10.2018 13:50
Nieznany sprawca zastrzelił dwa psy. Właściciel wyznaczył nagrodę
fot. Facebook/Jacek Lipiński

7500 złotych czeka na osobę, która pomoże wskazać sprawcę zabójstwa dwóch psów. Zara i Luna zostały zastrzelone pod Aleksandrowem Łódzkim i ukryte w polu. Znalazł je miejscowy rolnik.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Właściciele psów poszukiwali ich na terenie całej gminy. Suki miały 2 i 6 lat. Zaginęły pod koniec września. Obie były zaczipowane i jak zapewnia właścicielka Natalia Guziak, bardzo spokojne.

– Były bardzo płochliwe, Zara była wzięta ze schroniska, bała się ludzi – mówi pani Natalia w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim”.

Martwe zwierzęta, ukryte w polu we wsi Sanie, 14 października znalazł lokalny rolnik. Ze wstępnych oględzin wynika, że zostały zastrzelone.

– Pękło mi serce, gdy dowiedziałam się, co się stało. Nie mogę uwierzyć, że ktoś zastrzelił psy tylko dlatego, że biegały po polu – dodaje Natalia Guziak.

– Nie wiadomo, kto dopuścił się tego czynu – mówi w rozmowie z łódzkim dziennikiem Katarzyna Rezler z magistratu w Aleksandrowie Łódzkim. – Została zawiadomiona policja, na miejscu były wykonane czynności, które doprowadzą do odnalezienia sprawcy.

Zobacz także

Śledztwo wszczęła też Prokuratura Rejonowa w Zgierzu. Za pomoc w ustaleniu, kim jest zabójca zwierząt, wyznaczono nagrodę. To łącznie 7500 złotych od właścicieli czworonogów, burmistrza Aleksandrowa Jacka Lipińskiego i jednego z lokalnych przedsiębiorców.

Osoby, które mają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z policją w Aleksandrowie Łódzkim lub UM w Aleksandrowie Łódzkim – tel. 42 270 03 12.

Sprawcy za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem może grozić do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/JŚ