Zamknij

2-latek pozostawiony w nagrzanym samochodzie. „Zagrażało to jego życiu”

14.05.2021 17:54
Policja
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Policjanci uwolnili 2-latka z nagrzanego samochodu, zaparkowanego w słońcu na parkingu jednego ze sklepów w Aleksandrowie Łódzkim.

W Aleksandrowie Łódzkim doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem 2-latka. Matka zostawia dziecko w samochodzie zaparkowanym na słońcu i poszła na zakupy. Do akcji wkroczyli policjanci.

– O tym, że w aucie jest zamknięte dziecko, mundurowych powiadomił świadek. Funkcjonariusze wybili szybę i wyciągnęli chłopca na zewnątrz – mówi radiu ZET Radosław Gwis z łódzkiej policji

Gwis dodaje, że chłopcu nic poważnego się nie stało.

– Był mocno czerwony na ciele i buzi, a także intensywnie się pocił. Pozostawienie dziecka na dłużej w takich warunkach zagrażało jego życiu i zdrowiu – przestrzega Gwis.

Policjanci wzięli 2-latka do klimatyzowanego radiowozu, w którym doszedł do siebie.

2-latek zamknięty nagrzanym samochodzie, matka poszła na zakupy

Gdy do samochodu wróciła matka dziecka, tłumaczyła, że nie zabrała syna ze sobą, bo spał, gdy parkowała auto. Kobieta może teraz odpowiedzieć za narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka.

Policjanci apelują, by nie zostawiać w rozgrzanych samochodach nawet na krótko dzieci, osób starszych czy zwierząt. W czasie upału - wewnątrz auta temperatura rośnie do nawet osiemdziesięciu stopni.

RadioZET.pl