Oblodzone jezdnie i chodniki. IMGW ostrzega

Redakcja
25.11.2018 15:49
Oblodzone jezdnie i chodniki. IMGW ostrzega
fot. P.KAMIONKA/REPORTER/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - tej nocy w północnej części kraju będzie bardzo ślisko! Ostrzeżenie obowiązuje od niedzielnego wieczora aż do godzin przedpołudniowych w poniedziałek. Dotyczy dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od rana ślisko będzie też na południu Polski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW ostrzega przed oblodzeniem jezdni i chodników. Zamarzać będzie mokra nawierzchnia po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i samego mokrego śniegu. Na termometrach od -3 stopni Celsjusza do zera. Przy gruncie temperatura nie przekroczy -1 stopnia Celsjusza.

Niedzielny alert pierwszego stopnia dotyczy Podlasia oraz Warmii i Mazur. Na Podlasiu obowiązuje od 20:00, w województwie warmińsko-mazurskim od 22:00.

Zobacz także

Od rana uważać trzeba będzie też na drogach województw małopolskiego i podkarpackiego. Tam oprócz spodziewanego oblodzenia jezdni i chodników, synoptycy przewidują też intensywne opady śniegu. Alert dla Małopolski i Podkarpacia obowiązuje od 7:30 w poniedziałek do 7:30 następnego dnia.

RadioZET.pl/PAP/JŚ