Zamknij

Uwaga kierowcy! IMGW alarmuje: ślisko na drogach. Może też spaść śnieg

Redakcja
25.12.2018 10:20
 Uwaga kierowcy! IMGW alarmuje: ślisko na drogach. Może też spaść śnieg
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

IMGW wydało we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg w województwach: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz także

Dodatkowo, wbrew wcześniejszym zapewnieniom meteorologów – jeszcze dziś może spaść śnieg. Teraz, biało jest między innymi na Podkarpaciu i we wschodniej części Polski. Prognozowane są również opady śniegu między innymi w okolicach Krakowa, Kielc i Katowic.

Zobacz także

Większe opady przewidywane są w nocy.

Prognoza pogody

We wtorek zachmurzenie przeważnie duże. We wschodniej połowie kraju opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i deszczu. Na obszarach podgórskich przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -2 st.C na krańcach wschodnich do 4 st.C, 5 st.C na zachodzie oraz nad morzem i około 6 st.C na wybrzeżu zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie kraju umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu zachodnim okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na krańcach wschodnich początkowo śniegu. Na wschodzie kraju przejściowo możliwe marznące opady deszczu powodujące gołoledź. W górach opady samego śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Temperatura minimalna od -3 st.C, -1 st.C na krańcach wschodnich do 3 st.C, 4 st.C na zachodzie kraju i około 5 st.C na wybrzeżu zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie początkowo okresami dość silny, porywisty, na wybrzeżu zachodnim okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

RadioZET/PAP/IMGW/JZ