Zamknij

Alert dla 7 województw! Bardzo ślisko w nocy na drogach, będą też opady

Redakcja
08.01.2019 17:59
Alert dla 7 województw! Bardzo ślisko w nocy na drogach, będą też opady
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

IMGW ostrzega przesz gołoledzią i intensywnymi opadami śniegu w siedmiu województwach – informuje we wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak alarmuje RCB, w nocy z wtorku na środę wyjątkowo ślisko będzie na drogach w pasie od Warmii i Mazur po Małopolskę – kierowcy proszeni są o zachowanie wzmożonej ostrożności.

Zobacz także

"Dodatkowo w Tatrach, Beskidach i Sudetach może intensywnie padać śnieg (na Dolnym Śląsku ostrzeżenie 2. stopnia dla powiatów: Jelenia Góra, jeleniogórskiego i lwóweckiego)" – czytamy w komunikacie.

Komunikat GDDKiA

O nadchodzących zagrożeniach z powodu pogody ostrzega również GDDKiA – obecnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne ale należy liczyć się z utrudnieniami ze względu na mgłę, opady deszczu i śniegu na terenie większości województw.

Zobacz także

GDDKiA dodała, że na drogach krajowych pracuje 7 pojazdów do zimowego utrzymania.

Utrudnienia w postaci mgły występują na terenie województwa dolnośląskiego i świętokrzyskiego. Opady śniegu z kolei utrudniają jazdę kierowcom w woj. małopolskim. Mżawka lub deszcze występują na terenie całego kraju z wyłączeniem woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Zobacz także

GDDKiA przewiduje, że w nocy zachmurzenie będzie przeważnie duże, lokalnie możliwe są większe przejaśnienia. Okresami może padać deszcz, a w miejscowościach podgórskich także deszcz ze śniegiem, a w górach - śnieg. Na północnym wschodzie kraju wystąpią mgły ograniczające widzialność do 400 m. GDDKiA przewiduje, że temperatura minimalna będzie wynosić od 1 stopnia na wschodzie do 5 stopni na zachodzie, na Podhalu -1 stopień. Wiatr na wschodzie ma być słaby, na zachodzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na zachodnim wybrzeżu w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

RadioZET/PAP/JZ