Alert RCB znów działa. Wichury w Polsce. Miliony Polaków dostało takiego SMS-a

Redakcja
09.03.2019 19:50
Alert RCB znów działa. Wichury w Polsce. Miliony Polaków dostało takiego SMS-a
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Alert RCB znów działa. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o bardzo silnym wietrze na terenie niemal całego kraju. Tym razem SMS-a z ostrzeżeniem o gwałtownych zjawiskach atmosferycznych otrzymali mieszkańcy dziesięciu województw. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Zagłosuj

Dostałeś SMS-a z alertem RCB?

Liczba głosów:

Alert RCB w Polsce. SMS-a ostrzegającego przed wichurami otrzymali mieszkańcy bądź osoby przebywające na terenie dziesięciu polskich województw: lubuskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, lubelskiego, wielkopolskiego oraz mazowieckiego. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca pozostanie w domu, unikanie otwartych przestrzeni i zabezpieczenie rzeczy, które może porwać wiatr. 

Alert RCB - komunikat SMS. Co to jest, jak działa i czemu służy?

W związku z silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia na terenie całego kraju. Alert meteorologiczny drugiego stopnia dotyczy województw na południu i w centrum Polski: podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego a także części województw mazowieckiego i wielkopolskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał także dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, części wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i części mazowieckiego. Brak ostrzeżeń i komunikatów tylko dla województwa podlaskiego.

Zobacz także

W nocy z soboty na niedziele prognozuje się zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na wysoczyznach na północy kraju również deszczu ze śniegiem, w Tatrach opady śniegu.

Temperatura minimalna od 1 st. na Suwalszczyźnie, Warmii i Kaszubach do 5 st. na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

RadioZET.pl/DG