Alert RCB. Rozesłano kolejne SMS-y z ostrzeżeniami. ''Możliwe lokalne podtopienia''

21.05.2019 19:49
Alert RCB. Rozesłano kolejne SMS-y z ostrzeżeniami. ''Możliwe lokalne podtopienia''
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Alert RCB znów działa. We wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało SMS-y z ostrzeżeniem o gwałtownych zjawiskach atmosferycznych. Na terenie 14 województw obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alert RCB w Polsce. SMS-a ostrzegającego przed niebezpiecznymi burzami oraz intensywnymi opadami deszczu otrzymali mieszkańcy bądź osoby przebywające na terenie 61 powiatów w południowo-wschodniej Polsce. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o możliwych lokalnych podtopieniach i przerwach w dostawie prądu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Alerty obowiązują w czternastu województwach. 

Trąba powietrzna nad Lubelszczyzną 

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów około południa. Nawałnica zrywała dachy z budynków gospodarczych i mieszkalnych, łamała drzewa, zrywała linie energetyczne. Ucierpiały 42 gospodarstwa. Jeden mężczyzna został lekko rany, uderzył go w nogę spadający z dachu kawałek eternitu.

Zobacz także

Wicepremier Szydło poinformowała, że poszkodowani mieszkańcy będą mogli występować o zasiłki w wysokości do 6 tysięcy złotych w ramach pierwszej pomocy. Szydło zapowiedziała także, że będzie apelować do premiera o uruchomienie dodatkowych środków w ramach tzw. rezerwy klęskowej. 

Alert RCB - komunikat SMS. Co to jest, jak działa i czemu służy?

RadioZET.pl/RCB/IMGW/PAP