Uwaga, kierowcy! Alarm dla kilku województw: śnieg i deszcze utrudniają jazdę

Redakcja
30.01.2019 18:21
Uwaga, kierowcy! Alarm dla kilku województw: śnieg i deszcze utrudniają jazdę
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East news

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W pięciu województwach jazdę utrudnią opady śniegu i deszczu - podała w środę w popołudniowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W nocy lokalnie pojawi się mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na sieci dróg krajowych pracuje 145 pojazdów do zimowego utrzymania.

Opady śniegu

Jak informuje GDDKiA, opady śniegu występują w województwie świętokrzyskim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Na Mazowszu pada także śnieg z deszczem.

Zobacz także

GDDKiA przypomina, że w nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie i północy kraju. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i na Pomorzu słabe opady śniegu, na Podkarpaciu przejściowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na północny, północnym wschodzie i w centrum kraju lokalnie mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna wyniesie od -5 st. na zachodzie, około -3 st. w centrum do -1 st. nad morzem; chłodniej będzie na Pojezierzu Mazurskim, Podhalu i w rejonach podgórskich Sudetów od -9 st. do -7 st. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany okresami porywisty, południowo-wschodni.

RadioZET/PAP/JZ