Zamknij

Prezydent Andrzej Duda zabiera głos ws. Alfiego Evansa

Redakcja
25.04.2018 13:31
Andrzej Duda
fot. East News

Nieuleczalnie chory Alfie Evans został w poniedziałek wieczorem odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W środę prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze, że modli się za chłopca i jego powrót do zdrowia. 

„Alfie Evans musi zostać ocalony! Jego dzielne, małe ciało dowiodło po raz kolejny, że cud życia może być mocniejszy od śmierci. Być może wszystko, co jest potrzebne, to trochę dobrej woli okazanej przez decydentów” — napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Wpis został opublikowany w języku angielskim. 

Alfie Evans odłączony od aparatury

Niespełna dwuletni Alfie przebywa w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu od grudnia 2016 roku. Chłopiec cierpi na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. W poniedziałek wieczorem Alfie został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Od tego czasu stara się oddychać samodzielnie.

Rodzice Alfiego Evansa chcą przewieźć go do kliniki w Watykanie, gdzie dzięki interwencji papieża Franciszka mógłby przejść nowe leczenie. Złożyli w tej sprawie wniosek do sądu. Brytyjscy lekarze twierdzą, że to zbyt niebezpieczne dla stanu zdrowia chłopca. Prośbę rodziców odrzucił sąd w Manchesterze. Alfie mógłby być przewieziony jedynie do domu lub do hospicjum. 

RadioZET.pl/KM