Znany bank zawiesza usługi na weekend. Brak dostępu m.in. do bankowości internetowej

Redakcja
20.03.2017 08:19
Znany bank zawiesza usługi na weekend. Brak dostępu m.in. do bankowości internetowej
fot. Jacek Babiel / Agencja Gazeta

Alior Bank zawiesza działalność niektórych usług na kilka dni. Klienci będą odcięci m.in. od bankowości internetowej. Przerwa w dostawie usług rozpocznie się w piątek, 24 marca.

Powodem jest "zakończenie operacyjnego połączenia Alior Banku z działalnością przejętą z Banku BPH" - informuje tvn24bis.pl Joanna Nagierska, menedżer ds. PR Alior Banku. Ostatnim etapem tego procesu jest scalenie systemów informatycznych. Jak mówi menadżerka, nie da się tego zrobić bez wyłączenia pewnych usług, z których korzystają klienci. 

Zagłosuj

Korzystasz z bankowości internetowej?

Liczba głosów:

Czego mogą spodziewać się użytkownicy? Przez weekend od 24 marca przerwany zostanie dostęp do bankowości mobilnej i internetowej. Klienci nie skorzystają też z usług w placówkach stacjonarnych. Utrudnienia nie powinny objąć kart płatniczych i wypłacania pieniędzy. 

W czasie prac nad systemem informatycznym nie będzie możliwe np. sprawdzenie stanu konta czy zrobienie przelewu. Systemy bankowości internetowej będą niedostępne. 

- Przez cały okres niedostępności systemów bankowych klienci będą mogli realizować transakcje kartami płatniczymi, tzn. płacić nimi w sklepach i punktach usługowych, a także wypłacać środki z bankomatów - uspokaja Nagierska.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Przestój rozpocznie się o godzinie 23:00 w piątek, 24 marca. Dostęp do systemów ma być przywrócony w poniedziałek, 27 marca, o godzinie 6:00. Tego dnia pracę wznowią też oddziały stacjonarne. 

W razie pytań klienci mogą skorzystać ze specjalnie uruchomionej infolinii. Będzie dostępna w piątek, 24 marca w godzinach od 17:00 do 23:00.

Pomimo wielu utrudnień nadal będzie możliwość zastrzeżenia karty. 

RadioZET.pl/TVN24BIS/KM