Alkohol we krwi Piotra Woźniaka-Staraka. Prokuratura ujawnia wyniki sekcji zwłok

25.09.2019 09:13
Piotr Woźniak-Starak
fot. Wojciech Stróżyk/Reporter

Piotr Woźniak-Starak w chwili wypadku na jeziorze Kisajno miał w organizmie od 1,7 do 2,4 promila alkoholu – wynika z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, która podała wyniki sekcji zwłok 39-latka. 

W środę rano prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała, że wykonano już sekcję zwłok mężczyzny. Wynika z niej, że Woźniak-Starak w chwili wypadku miał w organizmie od 1,7 promila (krew) do 2,4 promila (mocz) alkoholu w organizmie.

Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok

Poniżej pełna treść komunikatu, który widnieje na stronie internetowej prokuratury: 

„Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno. Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej.

Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego” – czytamy.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Przypomnijmy: Piotr Wożniak-Starak utonął w nocy z 17 na 18 sierpnia bieżącego roku po tym, jak wypadł z łodzi na mazurskim jeziorze Kisajno, w pobliżu posiadłości należącej do jego rodziny. Razem z nim na pokładzie znajdowała się jeszcze 27-letnia kobieta, która o własnych siłach dopłynęła do brzegu. Ostatecznie ciało 39-latka znaleziono 22 sierpnia. 

Zobacz także

Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym (produkował m.in. nagrodzonych na festiwalu w Gdyni „Bogów”, o prof. Zbigniewie Relidze). Prywatnie był pasierbem miliardera i szefa koncernu farmaceutycznego Polpharma Jerzego Starak, a od 2016 roku mężem dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Agnieszki Szulim.

RadioZET.pl/olsztyn.po.gov.pl