"Chciałbym zostać astronautą". Ambasada USA pomogła Tadziowi

Redakcja
23.07.2018 18:54
Ambasada USA zaprosiła 8-letniego Tadzia, który chce zostać astronautą
fot. Ambasada USA w Polsce

"Kosmiczna" akcja w Ambasadzie USA w Warszawie. 8-letni Tadzio spytał w liście, jak ambasador Stanów Zjednoczonych może mu pomóc w zostaniu astronautą dla NASA. Odpowiedź chłopiec usłyszał podczas niecodziennego spotkania w amerykańskiej placówce w Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Bardzo interesuję się kosmosem. Chciałbym zostać astronautą i pierwszym człowiekiem na Marsie. Czy Pan Ambasador może mi pomóc skontaktować się z NASA w tej sprawie? - list takiej treści napisał 8-letni Tadzio Osko do amerykańskiej ambasady.

Na apel ucznia Szkoły Podstawowej nr 122 w Warszawie placówka dyplomatyczna odpowiedziała w oryginalny sposób.

Zobacz także

20 lipca na zaproszenie ambasadora USA w Polsce Paula W. Jonesa, 8-letni Tadzio Osko z Warszawy odwiedził placówkę.

Z Tadziem i jego rodzicami spotkał się również ppłk Mark Brykowytch z Sił Powietrznych USA, który współpracował przy licznych projektach związanych z badaniem kosmosu.

Zobacz także

Ambasador i podpułkownik podarowali Tadziowi album ze zdjęciami kosmosu oraz fotografię astronauty NASA George’a Zamki z jego osobistym autografem. Zamka, który ma polskie korzenie i dwukrotnie odbył lot w kosmos, napisał: „Cześć, Tadzio. Niech twoje marzenia się spełnią”.

Jak przekazała amerykańska placówka w Polsce, ppłk Brykowytch i ambasador Jones udzielili również małemu gościowi rad, jak może zrealizować marzenie o zostaniu astronautą.

Zobacz także

RadioZET.pl/Ambasada USA w Polsce/PTD