Zamknij

Ambasador Wielkiej Brytanii: para książęca to nasi najlepsi ambasadorzy

Redakcja
15.07.2017 10:55
Ambasador Wielkiej Brytanii: para książęca to nasi najlepsi ambasadorzy
fot. Archiwum Radia ZET

Mamy nadzieję, że para książęca Cambridge przybywając do Polski nada nowego impulsu polsko-brytyjskim relacjom. Są one bardzo dobre, ale chcemy, by były świetne – mówił ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Wiadomo już, jakie prezenty otrzyma brytyjska para książęca.

Z najnowszych informacji na temat wizyty pary książęcej wynika, że księżna Kate otrzyma od prezydenta Gdańska w prezencie bursztynową kolię, a książe William bursztynowe spinki do mankietów.

Ambasador Knott uważa, że para książęca to obecnie najlepsi ambasadorowie Wielkiej Brytanii. – Ostatnio pracujemy ze sobą blisko, więc możemy mówić o tym, że relacje te są dobre, ale my chcemy, by te relacje nie tylko były dobre, lecz świetne. Dobre to za mało – komentował ambasador.

Owocna współpraca polsko-brytyjska

W Polsce stacjonuje 150 żołnierzy brytyjskich i jak zaznaczył ambasador, Wielka Brytania chce aby współpraca pomiędzy Królestwem a Polską przebiegała coraz lepiej. – Rządy i środowiska pozarządowe mogą ze sobą rozmawiać, ale pozostaje to trochę poza świadomością zwykłych ludzi. Ich uwagę może zwrócić właśnie wizyta pary książęcej. Mam nadzieję, że Polacy entuzjastycznie podejdą do wizyty księcia i księżnej. Myślę, że to także sposób na zwrócenie uwagi na Polskę w Wielkiej Brytanii, gdy każdy będzie miał okazję zobaczyć relacje z wizyty w fantastycznych miejscach – powiedział Knott.

Oto szczegółowy plan wizity:

Zobacz także

Początek wizyty 17 lipca

Para książęca Cambridge zjawi się w Polsce w poniedziałek 17 lipca. W planach jest wizyta w Warszawie oraz Gdańsku. Według ambasadora Gdańsk „ma prawdopodobniej najwięcej związków z Wielką Brytanią”. – Innym powodem, dla którego chciałem pokazać parze książęcej Gdańsk i dla którego miasto to jest według mnie ważne, jest znaczenie niektórych miejsc nie tylko dla polskiej, ale też światowej historii – twierdził ambasador.

Księżna Kate i książe William zamieszkają z dwójką swoich dzieci w Belwederze.

Sprawdź nasz nowy serwis >> MAM ZDANIE <<

RadioZET.pl/PAP/strz