Afera Amber Gold: Marcin P: były plany, aby OLT Express woziła najważniejsze osoby w państwie

Redakcja
24.10.2017 14:15
Amber Gold
fot. PAP

Były plany, aby spółka lotnicza należąca do Amber Gold woziła posłów, senatorów, a także pasażerów z Kancelarii Prezydenta - ujawnił podczas przesłuchania przed komisja śledczą były szef piramidy finansowej Marcin P.

Marcin P. nie przedstawił niestety żadnych dowodów, a jedynie potwierdził to, o co pytała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann. Dopytywany, kto wystąpił z takim pomysłem lub czy były jakieś rozmowy w tej sprawie - zasłonił się niepamięcią.

Jedyne, o czym nadmienił, to fakt, iż korzystaniem z usług OLT była zainteresowana m.in. Komenda Główna Policji, w związku z transportem osób podlegających ekstradycji. Do siedziby firmy przysłano nawet oficjalne pismo w tej sprawie.

Watek wożenia posłów i senatorów szybko więc umarł w czasie tego przesłuchania. Marcin P. od blisko dwóch godzin wmawia wszystkim, że Amber Gold nie było oszustwem. Nie zgadza się również na określanie tego przedsięwzięcia mianem "piramidy finansowej". Przypomnijmy, że upadek AG poszkodowanych zostało około 19 tys. osób.

RadioZET.pl/PaNa/MaG/MP