Amerykańscy żołnierze w Polsce nie zjedzą fast foodu. "No Burger King"

Redakcja
13.03.2017 18:42
W jednostce żołnierze nie zjedzą burgera
fot. Flickr.com/The U.S. Army

Gdziekolwiek na świecie powstawały bazy wojskowe amerykańskich żołnierzy, pojawiały się tam amerykańskie fast foody, sklepy i kawiarnie. W Polsce będzie inaczej.

W przyszłym miesiącu żołnierze amerykańskiej armii przyjadą do Polski, będą chronić wschodniej flanki NATO. Ale jak informuje Wall Street Journal, już bez amerykańskich fast-foodów. To co będą jedli amerykańscy żołnierze w naszym kraju?

Generał Ben Hodges, odpowiedzialny za armię USA w Europie, powiedział do żołnierzy: "nigdy nie zobaczycie tu Burger Kinga. Bądźcie gotowi na ziemniaki i 3 posiłki dziennie. I tak przez 6 miesięcy". Jak dodał, warunki będą spartańskie, ale wzbogacone o dostęp do Wi-Fi.

Wszystko po to, by nie przeginać z luksusami. Jak twierdzi jeden z weteranów z Iraku i Afganistanu, przez centra w wujkowych bazach żołnierze zapominali, że są w strefie konfliktu, a po objedzeniu się śmieciowym jedzeniem nie mieli ochoty do mobilizacji i walki. Dlatego w Polsce muszą być gotowi na nieco skromniejsze warunki życia.

Generał Hodges podkreśla, że zależy mu na lepszej integracji Amerykanów z polskimi żołnierzami. Jak mówi, nie chodzi o to, by tworzyć amerykańskie getto w środku polskiego garnizonu, tylko międzynarodową jednostkę opartą na współpracy.

Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

Radio ZET/PAO/MaAl