Morderstwo w Andrespolu. Kobieta zginęła od ciosów nożem i tępym narzędziem

28.07.2019 14:16
Morderstwo w Andrespolu. Kobieta zginęła od ciosów nożem i tępym narzędziem
fot. Shutterstock

Policja zatrzymała 37-latka podejrzewanego o zabójstwo znajomej. Mężczyzna prawdopodobnie zadawał partnerce ciosy nożem i tępym narzędziem. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła. 37-latek ukrył się przed policją w szafie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Poinformował o tym w niedzielę PAP nadkom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Jak wyjaśnił, w sobotę rano policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Andrespola znajdują się zwłoki kobiety. Podczas wstępnych oględzin ustalono, że mogło dojść do zabójstwa.

Zobacz także

"Zabezpieczono szereg śladów, a jednocześnie rozpoczęły się typowania i ustalenia dotyczące potencjalnego sprawcy. Zgromadzony materiał dowodowy wskazywał, że związek z zabójstwem może mieć konkubent ofiary" – informuje Kolasa.

Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego. Nikt nie otwierał. Funkcjonariusze wykorzystali drabinę i weszli do domu przez uchylone okno. Przeszukali pomieszczenia i w szafie odnaleźli 37-latka.

Zobacz także

Jak mówi Kolasa, nie można było porozumieć się z mężczyzną. Był pijany, miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Według policji, podejrzewany miał w przeszłości wielokrotnie konflikt z prawem.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP