Andruszkiewicz: w tym tygodniu wystąpię na drogę prawną

Redakcja
11.02.2019 14:21
Andruszkiewicz: w tym tygodniu wystąpię na drogę prawną
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/East news

„W tym tygodniu wystąpię na drogę prawną wobec redakcji i osób, które podały informacje, że sfałszowałem podpisy” – zapowiedział w poniedziałek na Twitterze wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Jeszcze w tym tygodniu wystąpię na drogę prawną wobec redakcji i osób, które podały nieprawdziwe informacje, iż sfałszowałem podpisy. Z redakcją TVN również spotkamy się w sądzie. Żadne partie czy media nie mają prawa wydawać wyroków, manipulując i dokonując publicznego linczu!” – napisał Andruszkiewicz na Twitterze.

W sobotę „Superwizjer” TVN24 wyemitował reportaż dotyczący śledztwa w sprawie fałszowana podpisów pod poparciem kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej (startowali z Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Narodowy) przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. Wówczas prezesem tej organizacji był Adam Andruszkiewicz, obecny wiceminister cyfryzacji.

„Doszło do poważnych uchybień”

Andruszkiewicz w oświadczeniu przekazanym w niedzielę przekazał, że nigdy nie fałszował ani nie kazał fałszować podpisów; dodał, że rzekome oskarżanie go przez jednego z podejrzanych jest nieprawdziwe, co udowodni przed sądem.

 

Posłowie PO zażądali w poniedziałek dymisji wiceszefa resortu cyfryzacji Adama Andruszkiewicza; zapowiedzieli też wniosek o informację rządu na temat działań prokuratury w śledztwie ws. fałszowania podpisów pod listami poparcia dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej.

Do sprawy odniósł się w poniedziałek również szef MS Zbigniew Ziobro.

Zobacz także

– W śledztwie dot. fałszowania podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej doszło to poważnych uchybień. Będą analizowane przyczyny przewlekłego prowadzenia tej sprawy; zostaną też wyciągnięte konsekwencje personalne – powiedział.

Zobacz także

Prokuratura Krajowa przekazała w sobotę, że trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów tego śledztwa oraz roli, jaką miałby w tej sprawie odegrać Adam Andruszkiewicz.

RadioZET/PAP/JZ